Zaprojektowane przez szczecińskich architektów dla doświadczonego dewelopera Apartamenty Pogodno mają być dowodem na to, co najlepsze w tej wyjątkowej dzielnicy Szczecina. Dwa kameralne budynki stworzą elegancką zieloną enklawę niemal w samym sercu miasta.


JANUSZ KOŁODZIEJ
Pogodno, Bezrzecze czy zachodnie rejony Gumieniec cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością wśród szczecińskich deweloperów. Nic dziwnego to dzielnice położone w niedalekiej odległości od centrum, dobrze skomunikowane, a do tego jeszcze oferujące sporo przestrzeni ludziom kupującym tutaj mieszkania.
– Pogodno od zawsze było synonimem dobrego, zrównoważonego życia w mieście – mówi Rafał Poszeluźny ze spółki Sowińskiego 72. – Wyjątkowej, harmonijnej architektury i wszystkich zalet metropolitalnego życia od sklepów i szkół w pobliżu przez dobre skomunikowanie z resztą Szczecina. Dlatego zdecydowaliśmy się tutaj, przy ulicy Sadowskiego, w sąsiedztwie koszarów NATO rozpocząć naszą najnowszą inwestycję – Apartamenty Pogodno.

Dwa kameralne budynki zaprojektowali szczecińscy architekci z pracowni Mellon Architekci pro- wadzonej przez dr. Miłosza Raczyńskiego. Zaproponowana architektura ma wywołać wrażenie „ogra- niczonej dostępności” podkreślając charakter enklawy zieleni i spokoju. Projekt ma być nie tylko atrakcyjny, ale także zapewniający miesz- kańcom dobrą jakość życia. Stąd na parterach tarasy ogrodowe i balkony w każdym mieszkaniu kolejnych kondygnacji. Lokale z antresolami będą miały duże tarasy. Na zewnątrz budynki są niemal monochroma- tyczne i kontrastują z kolorystyką wnętrza z dominującymi ciepłymi łagodnymi barwami. Będą znakomitym tłem dla części rekreacyjnej i placu zabaw dla dzieci.

Apartamenty Pogodno powstają w drugiej linii zabudowy pomiędzy ulicami Łukasińskiego i Bracką, tuż przy Sztabie Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego NATO. Zmo- toryzowani mieszkańcy osiedla ulicami Sosabowskiego, Łukasińskiego i Taczaka dojadą w każdy punkt na mapie Szczecina. Dla użytkowników komunikacji miejskiej ważne będzie to, że w pobliżu są przystanki autobusowe i duży węzeł komunikacji miejskiej.

Zgodnie z duchem prawdziwego Pogodna ekskluzywny charakter budynków nie pozbawia mieszkańców zalet życia w mieście. Będą mogli korzystać z szerokiej oferty handlowej i rozrywkowej. Do ich dyspozycji jest także gęsta sieć znajdujących się w niedalekim sąsiedztwie usług edukacyjnych i medycznych.

Apartamenty Pogodno to kolejna inwestycja „Sowińskiego 72”, firmy działającej na szczecińskim rynku deweloperskim od 2007 roku. W Szczecinie zbudowała ona osiedle Pionierów, w którym powstały 563 mieszkania. Sowińskiego 72 należy do grupy Rezydent specjalizującej się w budowach i zarządzaniu ekskluzywnymi apartamentowcami i hotelami. Grupa może się poszczycić takimi realizacjami jak hotel Rezydent w Sopocie, Krzywy Domek na sopockim Monciaku, hotel Radisson Blu w Gdańsku, 14-kondygnacyjny biurowiec tuż przy warszawskiej Saskiej Kępie czy ekskluzywny apartamentowiec przy ul. Browarnej opodal Mariensztatu.

Źródło: „Nowy Adres” – dodatek do Gazety Wyborczej