O osiedlu


Warning: A non-numeric value encountered in /home/s72/ftp/apartamenty_pogodno/wp-content/plugins/trx_addons/shortcodes/promo/tpl.default.php on line 24
Osiedle

Apartamenty Pogodno

W historycznej dzielnicy Szczecina przy ulicy Sadowskiego, powstała ekskluzywna enklawa spokoju i zieleni – APARTAMENTY POGODNO. Nasza oferta umożliwia spełnienie oczekiwań wymagających klientów, pragnących zamieszkać wygodnie, bezpiecznie i jednocześnie korzystać z atrakcji i uroków miasta.

Dwa kameralne budynki o nieprzeciętnej architekturze, powstały praktycznie przy samej granicy z Korpusem NATO, niedaleko ulicy Łukasińskiego. Każdy z nich posiada po 41 mieszkań, do tego oczywiście garaż podziemny oraz windy.

O wyjątkowości tego projektu stanowi nie tylko lokalizacja, ale również wyszukana stylistyka budynków. Założeniem architekta, który inspirował się formami obiektów modernistycznych, było wywołanie wrażenia „ograniczonej dostępności” do wnętrza, przez co na elewacji zewnętrznej, posłużył się dość monochromatyczną kolorystyką, jednakże zachował on kontrast od strony wewnętrznego dziedzińca, gdzie znajduje się część rekreacyjna z placem zabaw, którą podkreśla ciepła kolorystyka oraz duże, nieregularne okna elewacji wewnętrznej.

Bardzo funkcjonalny układ przestrzenny zarówno mieszkań, jak i terenów wokół budynków.

Atuty inwestycji APARTAMENTY POGODNO

 • Wyjątkowa lokalizacja znajdująca się w strefie ochrony krajobrazu
 • 2 budynki 4-kondygnacyjne z antresolami
 • 82 mieszkania o wielkości od 42 m2 do 106 m2
 • Projekt autorstwa pracowni Mellon Architekci
 • Cichobieżne windy w każdej klatce schodowej
 • Miejsca parkingowe w podziemnych garażach z komórkami lokatorskimi
 • 4 miejsca parkingowe w garażach, wyposażone w instalację przygotowaną do podłączenia stacji ładowania samochodów elektrycznych
 • Indywidualne miejsca postojowe naziemne na terenie inwestycji
 • Indywidualne komórki lokatorskie na piętrach oraz w podziemnym garażu
 • Tarasy ogrodowe przy mieszkaniach na parterze oraz balkony w każdym mieszkaniu powyżej
 • Duże tarasy w mieszkaniach z antresolami
 • Funkcjonalny układ przestrzenny mieszkań
 • Stolarka okienna i balkonowa zgodna na najnowszymi normami cieplnymi
 • Instalacja multimedialna
 • Inwestycja przyjazna osobom niepełnosprawnym
 • Plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców
 • Bogaty program zieleni, tylko 30% terenu działki, to powierzchnia zabudowana
 • Poziom antresoli wyposażony w instalację do podłączenia klimatyzacji

Wizualizacje osiedla

Zobacz Wirtualny Spacer po inwestycji

Apartamenty Pogodno, to prawdziwa przestrzeń do życia.

Lokalizacja

W historycznej dzielnicy Szczecina przy ulicy Sadowskiego, powstaje ekskluzywna enklawa spokoju i zieleni – APARTAMENTY POGODNO.

Inwestycja położona jest w drugiej linii zabudowy, pomiędzy ulicami Bracką i Łukasińskiego. Teren osiedla znajduje się w „strefie ochrony krajobrazu K”, pomiędzy budynkami mieszkalnymi wybudowanymi dla żołnierzy stacjonujących w szczecińskich jednostkach wojskowych, a samym korpusem NATO.

Osiedle będzie bardzo dobrze skomunikowane z centrum miasta – przy ulicy Łukasińskiego, Sosabowskiego i Taczaka znajdują się przystanki autobusowe, a w 12 minut pieszo, można dotrzeć do jednego z głównych węzłów komunikacyjnych na Pogodnie – ulicy Wernyhory.

Dzielnica Pogodno jest bogata w wielość szkół, przedszkoli, a także wydziałów wyższych uczelni znajdujących się przy ul. Mickiewicza i Żołnierskiej – Wydział Informatyki ZUT, Wydział Budownictwa i Architektury ZUT, Wydział Geoinformatyki Akademii Morskiej, Wydział Geoinformatyki PUM, Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US.

Szybkie zakupy można zrobić w Żabce przy Łukasińskiego, a na większe można sobie pozwolić w niedalekiej okolicy – Netto, Stokrotka, Piotr i Paweł, Biedronka oraz inne, do których w można dojechać w niespełna 5  minut.

Oprócz osiedlowej zieleni i placu zabaw, mieszkańcy będą mogli skorzystać z położonego przy ul. Taczaka Międzyosiedlowego Parku Rekreacyjnego, znajdują się w nim miejsca do rozpalania ognisk, boiska sportowe, a także duży wybieg dla psów. Sama ulica Taczaka, poprzez którą można w szybki sposób dostać się do centrum miasta, wieczorami stanowi miejsce długich spacerów oraz rekreacji osób uprawiających jogging czy nordic walking.

Z osiedla w prosty sposób można dostać się do znajdującej się w dalszej, ale nie tak dużej odległości hali widowiskowo-sportowej Azoty Arena, a także do Lasku Arkońskiego – miejsca spacerów i rekreacji, wzbogaconego niedawno o letni kompleks wypoczynkowy – Kąpielisko Arkonka.

Oddanie budynków do użytkowania – IV kwartał 2019 r.

“”